Staw kąpielowy – zbuduj przydomowe kąpielisko bez chemii

Chcesz kąpać się, pływać i nurkować w przydomowym ogrodzie? Marzysz o bezpiecznym kąpielisku dla swoich pociech? Staw kąpielowy, otoczony piękną zielenią krzewów, traw i innych roślin oraz dobiegającym z rabat zapachem kwiatów, stanie się prawdziwą wizytówką Twojej posesji. Teraz przez całą wiosnę i lato możesz czuć się niczym na luksusowych wakacjach.

Firma KAM-SERWIS oferuje biobaseny na Dolnym Śląsku. Przygotowujemy indywidualne projekty, dokonujemy wyliczeń dotyczących bezpiecznej filtracji wody i budujemy stawy kąpielowe, które łączą piękno z funkcjonalnością, a zarazem spełniają wszystkie wymogi prawne.

Staw kąpielowy – zbuduj przydomowe kąpielisko bez chemii

Stawem kąpielowym określa się sztuczne zbiorniki wodne, które są odpowiednio uszczelnione i wykorzystują naturalne procesy do oczyszczania wody, dlatego są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Do filtracji wody nie wykorzystuje się tutaj sztucznej chemii (np. chloru), ale specjalnie dobrane rośliny repozycyjne, które nasadza się w substratach mineralnych (typu BioLava). Uzdatnianie wspomagane jest przez ekologiczne filtry bagienne i filtry mechaniczno-biologiczne.

Śmiało można powiedzieć, że biobasen to pewien rodzaj sztucznego jeziorka, które można zbudować na własnej posesji – w przydomowym ogrodzie, w parku otaczającym pensjonat czy teren ośrodka SPA, przy gospodarstwie agroturystycznym. Biobasen stanowi efektowną dekorację, wkomponowaną w teren zielony, a zarazem doskonale sprawdzi się do letniej rekreacji. Można tutaj bezpiecznie pływać i kąpać się na świeżym powietrzu. A wszystko to bez obaw, że chlorowana woda na basenie miejskim niekorzystnie wpłynie na naszą skórę.

Stawy kąpielowe dzieli się na 2 części:

 • przestrzeń do rekreacji i kąpieli
 • przestrzeń regeneracyjno-bagienną

Strefa rekreacyjno-kąpielowa zastępuje tradycyjny basen na świeżym powietrzu, a przestrzeń regeneracyjno-bagienna jest swoistym zapleczem technicznym, które pozwala bezpiecznie oczyszczać i uzdatniać wodę w zamkniętym zbiorniku.

Rodzaje stawów kąpielowych

Użytkownicy mogą wybrać zbiornik:

 • ekstensywny
 • intensywny

Staw ekstensywny powinien przypaść do gustu miłośnikom bardziej tradycyjnych rozwiązań, ponieważ kąpielisko stanowi jedynie około 30% takiego zbiornika. Pozostałą część biobasenu zajmuje przestrzeń służąca do filtracji i uzdatniania wody. Szuwary i różne rośliny podwodne na bieżąco oczyszczają wodę, a zarazem mogą stanowić dodatkową dekorację ogrodu.

Staw intensywny do oczyszczania wody wykorzystuje nie tylko naturalną roślinność, ale także zaawansowane rozwiązania techniczne (szereg filtrów bębnowych i pomp wprawiających wodę w ruch). To pozwala uzyskać większą część rekreacyjno-kąpielową (nawet do 60% powierzchni biobasenu).

Staw kąpielowy na Dolnym Śląsku – dlaczego my?

Użytkownicy mogą wybrać zbiornik:

 • przestrzeń do rekreacji i kąpieli
 • przestrzeń regeneracyjno-bagienną

Projektujemy i budujemy stawy kąpielowe na Dolnym Śląsku (siedziba naszej firmy mieści się w Dobroszycach). W realizacji każdego zamówienia wykorzystujemy bogate doświadczenie, zdobyte podczas kilkuletniej działalności. Specjalnie dla Ciebie możemy stworzyć nie tylko biobasen, ale i efektowne oczko wodne, romantyczną fontannę czy kaskadę. Praca jest zarazem naszą pasją, dlatego w 100% angażujemy się w każdy projekt.

Perfekcyjna znajomość branży sprawia, że inwestycja zostanie dopasowana do wymogów prawnych. Pomożemy Ci dopełnić formalności potrzebnych do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego oraz budowlanego (na biobasen o pow. powyżej 50 m2). Każdy projekt dopasowujemy do wielkości, charakteru i stylistyki zagospodarowania działki oraz indywidualnych oczekiwań Klienta.

Biobasen na Śląsku z KAM-SERWIS to:

Użytkownicy mogą wybrać zbiornik:

 • kompleksowy projekt i wykonanie
 • szeroki wybór kształtów – od naturalnych aż po geometryczne
 • brzegi porośnięte piękną roślinnością, w formie żwirowej plaży (idealnej do opalania) lub klimatycznego pomostu drewnianego
 • możliwość podziału części rekreacyjno-kąpielowej na płytszą (np. dla dzieci) i głębszą (idealną do nurkowania czy skakania do wody)
 • możliwość wykonania zadaszenia lub połączenia kąpieliska z tarasem
 • możliwość podgrzewania wody
 • montaż urządzeń do tworzenia przeciwprądów

Marzysz o przydomowym kąpielisku bez chemii, które pozwoli Ci cieszyć się własną przestrzenią do pływania i relaksu oraz będzie piękną wizytówką ogrodu? Zapraszamy do kontaktu – wspólnie zaprojektujemy staw kąpielowy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!